9. Międzynarodowe Forum Naukowo-Gospodarcze Chemika Expo 2018 13.06.2018 12:26

Już od jutra w Szczecinie rusza 9. Międzynarodowe Forum Naukowo-Gospodarcze Chemika Expo 2018. Będzie się ono odbywać w dniach 14-15 czerwca 2018 r. w siedzibie Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT przy ul. Jagiellońskiej 20-21.

Wydarzenie skierowane jest do przedsiębiorców, naukowców, samorządowców oraz menadżerów instytucji biznesowych. Uczestnicy będą mieli możliwość nawiązania kontaktów z przedstawicielami firm chemicznych i naukowcami z całej Europy.

Do udziału serdecznie zachęcamy także doktorantów i studentów naszego Wydziału. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Tematyka wydarzenia skupi się wokół idei gospodarki cyrkularnej oraz najnowszych rozwiązań w obszarze recyklingu materiałów niebezpiecznych produkowanych z tworzyw sztucznych. Spotkanie pozwoli wspólnie zastanowić się, jak tworzyć inteligentne specjalizacje w tym zakresie oraz jak wykorzystać możliwości nowych kierunków w obszarze biogospodarki.

Podczas Chemiki Expo swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na ten temat podzielą się m.in. specjaliści oraz praktycy ze Szwecji, Finlandii czy Białorusi. Na postawione globalne wyzwania będą również odpowiadać naukowcy z Polski i zagranicy.

Chemika Expo będzie również miejscem do spotkań biznesowych podczas Giełdy kooperacyjnej - spotkań B2B oraz okazją do poznania sukcesów firm należących do Zachodniopomorskiego Klastra Chemicznego "Zielona Chemia" w Szczecinie.

Ubiegłoroczne wydarzenie Chemika Expo 2017 przyciągnęło do Szczecina ok. 150 przedsiębiorców i naukowców z sześciu krajów europejskich.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu i rejestracji dostępne są tutaj oraz w załączonej broszurze.