III Szczecińskie Sympozjum Młodych Chemików 11.05.2018 17:50

8 maja br. odbyło się III Szczecińskie Sympozjum Młodych Chemików organizowane wspólnie przez Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej naszej uczelni. Uczestniczyło w nim ponad 50 studentów i doktorantów z uczelni Szczecina, Poznania oraz Gdańska.

Z wykładem inauguracyjnym wystąpiła Pani prof. Ewa Kowalska z Uniwersytetu Hokkaido w Japonii. Uczestnicy zaprezentowali wyniki najnowszych badań związanych głównie z inżynierią oraz  technologią chemiczną.

Komitet Naukowy pod przewodnictwem Pani prof. dr hab. inż. Urszuli Narkiewicz przyznał nagrody dla najlepszych prezentacji. W kategorii komunikatu ustnego główną nagrodę otrzymała mgr inż. Aleksandra Borzyszkowska. Nagrodę II przyznano mgr. inż. Pawłowi Adamskiemu, a nagrodę III - mgr inż. Sandrze Tylutce. Za najlepszy plakat uznano pracę mgr inż. Amandy Grylewicz.

W ramach Sympozjum odbył się także quiz dotyczący wiedzy o prezydencie Ignacym Mościckim, który wygrał mgr inż. Krzysztof Kowalski.