"Pachnące Warsztaty" w ITCHO (Festiwal Nauki 22.09.2017) 28.09.2017 08:54

W dniu 22 września 2017 Instytut Technologii Chemicznej Organicznej gościł uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Słyszących im. Juliana Tuwima w Szczecinie (Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Zasadnicza Szkoła Zawodowa i Liceum Ogólnokształcące) oraz uczniów Gimnazjum nr 23 ze Szczecina.  W sumie w „Pachnących warsztatach” wzięło w tym dniu udział około 70 uczniów.

Warsztaty przygotowali i prowadzili: dr hab. inż. Agnieszka Wróblewska, profesor ZUT, dr inż. Edyta Makuch, mgr inż. Piotr Miądlicki, mgr inż. Alicja Gawarecka, mgr Monika Retajczyk i mgr inż. Mariusz Malko. Uczniowie w ramach warsztatów przygotowywali pachnące świece oraz musujące kule do kąpieli, a także wzięli udział w konkursie na rozpoznawanie zapachów. Wszystkie dzieci uczestniczące w warsztatach otrzymały „Dyplom znawcy zapachów” w dowód uznania za fantastyczne odkrycia w laboratorium.

Poniżej fotorelacja z „Pachnacych warsztatów”.