Świąteczne „Miodowe warsztaty” w ITCHO 08.01.2018 09:15

niu 21 grudnia 2017 Instytut Technologii Chemicznej Organicznej  gościł uczniów  z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. „Świętej rodziny” w Szczecinie (klasy 4a i 4b) na „Miodowych warsztatach”. Warsztaty przygotowali i prowadzili: dr hab. inż. Agnieszka Wróblewska, profesor ZUT, dr inż. Edyta Makuch, mgr inż. Piotr Miądlicki, mgr Monika Retajczyk, mgr inż. Alicja Gawarecka i Dominika Kłosin.

W ramach „Miodowych warsztatów” dzieci przygotowywały 1) kremy eucerynowe z dodatkiem wosku pszczelego, 2) olejek pomarańczowy z odpadowych skórek pomarańczy i 3) musujące, miodowe kule do kąpieli. Otrzymane samodzielnie kremy i kule do kąpieli były prezentem dla dzieci za aktywne uczestnictwo w warsztatach. Na zakończenie dzieci wzięły udział w konkursie o pszczołach. W dowód uznania za fantastyczne odkrycia w laboratorium wszyscy uczniowie otrzymali dyplom uczestnictwa w warsztatach oraz smakowity miodek i pachnące kosmetyki na bazie miodu, przygotowane wcześniej przez prowadzących warsztaty.

Sponsorem miodu i innych produktów pszczelarskich wykorzystanych w „Miodowych warsztatach” było Gospodarstwo pasieczne „Kószka I” z Kluczewa.