Nabór na stypendium naukowe w ramach projektu SONATA 22.09.2023 14:53

Nabór na stypendium naukowe w ramach projektu SONATA 18 pt. Fotoaktywny nanorutyl TiO2 funkcjonalizowany grafenem lub SiO2 do usuwania estrogenów z wody (2022/47/D/ST5/02679).

Nazwa jednostki: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej, Katedra Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska

Nazwa stanowiska: student – stypendysta

Wymagania:

• ukończone studia inżynierskie na kierunku technologia chemiczna, nanotechnologia, chemia lub na kierunkach pokrewnych (inżynieria materiałowa, inżynieria chemiczna),
  • status studenta w momencie rozpoczęcia udziału w projekcie i w okresie realizacji zadań w projekcie,
  • doświadczenie w wykonywaniu badań technikami analitycznymi takimi jak: FTIR, UV-vis, UV-vis/DRS,
  • doświadczenie w pracy laboratoryjnej, mile widziane doświadczenie w zakresie wytwarzania i/lub testowania fotokatalizatorów/nanomateriałów,
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • dokładność i odpowiedzialność za powierzone zadania.,
  • umiejętność pracy w zespole.

Opis zadań:

• przygotowanie fotokatalizatorów (nanorutyl modyfikowny SiO2),
  • charakterystyka fizykochemiczna otrzymanych nanomateriałów zgodnie z planem badawczym,
  • badania aktywności fotokatalitycznej otrzymanych nanomateriałów,
  • analiza danych eksperymentalnych,
  • udział w przygotowaniu publikacji,
  • bieżące przygotowywanie raportów i sprawozdań z wyników realizacji badań,
  • prezentacja wyników projektu podczas konferencji.

Typ konkursu NCN: SONATA – ST

Termin składania ofert: do 28 września 2023 r. 12:00
Forma składania ofert:

Warunki zatrudnienia:

• Stypendium w wysokości 2500 PLN przez okres 9 miesięcy, od 2.10.2023 do 30.06.2024
  • Termin rozpoczęcia pracy w projekcie: 2 październik 2023
  • Zadania badawcze realizowane przez stypendystę realizowane będą w Katedrze Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska, ZUT w Szczecinie)

Wymagane dokumenty:

·       CV z uwzględnieniem wykazu osiągnięć zgodnym z § 3. pkt 12 „Regulamin przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” (załącznik do uchwały Rady NCN nr 124/2022 z dnia 1 grudnia 2022 r.), w tym wykaz i opis:

o  dorobku naukowego kandydata,

o  osiągnięć wynikających z prowadzenia badań naukowych, stypendiów, nagród oraz doświadczenia naukowego, warsztatów i szkoleń naukowych, udziału w projektach badawczych i kołach naukowych,

o  kompetencji do realizacji określonych zadań w projekcie badawczym.

·       list motywacyjny z podpisaną zgodą na przetwarzanie danych osobowych (pliki w formacie PDF powinien zawierać zeskanowany podpis)

·       kopie uzyskanych dyplomów,

·       oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych treści: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. 2002 nr 101 poz. 926 ze zm.)

Składanie ofert:

Oferty prosimy przesyłać na adres e-mail kierownika projektu: Agnieszka Wanag: awanag@zut.edu.pl

Dodatkowe informacje:

Komisja konkursowa po zebraniu ofert przeprowadzi kwalifikację kandydatów na podstawie złożonych dokumentów zgodnie z regulaminem dla konkursów NCN. Kandydaci zostaną poinformowani o wynikach konkursu pocztą elektroniczną niezwłocznie po rozstrzygnięciu konkursu.

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo:
• do przeprowadzenia rozmowy z wybranymi kandydatami, którzy w wyniku kwalifikacji zostali ocenieni najwyżej (o terminie ewentualnej rozmowy wybrani kandydaci zostaną poinformowani pocztą elektroniczną lub telefoniczne),

Dodatkowe informacje o stanowisku udziela: dr inż. Agnieszka Wanag (e-mail: awanag@zut.edu.pl).