Spotkanie z kandydatem na Dziekana prof. Rafałem Rakoczym 07.05.2024 20:21

W dniu 7 maja 2024 r. odbyło się spotkanie z prof. Rafałem Rakoczym, kandydatem na kolejną kadencję dziekana Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT. Profesor podsumował osiągnięcia minionych czterech lat oraz przedstawił swoją wizję na przyszłość naszego Wydziału.

W ciągu ostatniej kadencji WTiICH odnotował wiele znaczących sukcesów. Wśród najważniejszych osiągnięć warto wymienić projekt "Mapy Drogowej", Regionalną Inicjatywę Doskonałości, rozwój kadry naukowej, organizację Akademii Wodorowej oraz utworzenie nowego kierunku "Inżynieria w Medycynie". Te inicjatywy zapewniły naszej uczelni silną pozycję w obszarze badań i edukacji.

Profesor Rakoczy przedstawił również ambitne plany na kolejne lata, obejmujące m.in. zwiększenie współpracy naukowej poprzez aplikowanie o projekty interdyscyplinarne, wprowadzenie cyklicznych spotkań tzw. rady wydziału, utworzenie systemu zarządzania infrastrukturą badawczą, przygotowanie oferty naukowej dla przemysłu, modernizację programów kształcenia na prowadzonych kierunkach, odnowienie budynków i laboratoriów WTiICH oraz wsparcie programów wymiany międzynarodowej. Jako wyzwania na najbliższe lata Profesor wskazał m.in. wprowadzenie studiów dualnych, umiędzynarodowienie kadry, aktualizację specjalności na studiach drugiego stopnia oraz zwiększenie liczby projektów badawczych.

Spotkanie zgromadziło dużą grupę pracowników oraz studentów, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu i zaangażowaniu społeczności akademickiej w rozwój naszego Wydziału.

fot. Aurelia Kołodziej/WTiICH