Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że w wieku 89 lat zmarł Pan Andrzej Morawski 12.05.2023 08:59

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że w wieku 89 lat zmarł Pan Andrzej Morawski, starszy mistrz, wieloletni pracownik Politechniki Szczecińskiej i Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej.

Pan Andrzej Morawski był związany z uczelnią przez 43 lata (od 1957 do 2000 roku), w której znacząco przyczynił się do rozwoju zaplecza aparaturowego i skonstruowania wielu unikatowych urządzeń ówczesnego Zakładu Technologii Włókien Syntetycznych, który wszedł w skład późniejszego Instytut Technologii Chemicznej oraz Zakładu Technologii Elastomerów i Włókien Chemicznych późniejszego Instytutu Polimerów.Będziemy Go zawsze pamiętać jako Pana Andrzeja „Złotą Rączkę”, który był świetnym mechanikiem, konstruktorem, ale też i niezwykle pogodnym i życzliwym człowiekiem.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się we wtorek, dniu 16 maja 2023 o godzinie 13:00 w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie

Niech spoczywa w pokoju!

Mirosława El Fray